2016-06-05_191714.png
domen.png

Záchrana dat z poškozeného USB flash disku

Přívěšek ke klíčům a praktické úložiště: velmi malé a poměrně levné USB flash disky jsou v poslední době velmi populární. Nabízí kapacitu až 64 GB a uživatelé si na ně ukládají třeba MP3 soubory k příležitostnému poslouchání. Problém může nastat, pokud si uživatel uloží na USB flash disk důležitá data a ta pak z nějakého důvodu nelze přečíst. Samozřejmě existuje šance, jak data z nečitelného USB flash disku dostat, avšak pouze za předpokladu, že se poškodil jen řadič a že se v disku používá paměťová karta.
V mnoha malých USB flash discích se používá paměťová karta microSD, která je v podstatě napevno nainstalovaná do USB čtečky paměťových karet. Pokud se vám tedy USB flash disk poškodí, pokuste se ho rozložit a podívat se, zda microSD kartu obsahuje.
V praxi však může být šetrné rozmontování USB flash disku poměrně obtížné, protože pouzdro bývá svařeno a je konstruováno tak, aby něco vydrželo. Většinou se vám kryt podaří nadzvednout v místě, kde začíná USB konektor. Použijte k tomu malý šroubovák. Po odklopení krytu byste se měli dostat k „vnitřnostem“ flash disku – řadiči, slotu na karty a k paměťové kartě. Kartu opatrně vyjměte a vložte ji do čtečky paměťových karet, případně nejprve do redukce o velikosti SD karty. Zjistíte tak, zda se data na paměťové kartě uchovala.
Poznámka: Musíte počítat s tím, že pokud USB flash disk tímto způsobem demontujete, samozřejmě přijdete o záruku a nemožnou se pak stane i profesionální služba pro obnovu dat z paměťových nosičů. Musíte tedy uvážit (podle hodnoty uložených dat), zda se vám tento „domácí“ postup záchrany dat vyplatí.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one